Să-i dăm Cezarului ce e al Cezarului!

Derby interesant și așteptat de cei 400 de spectatori prezenți duminică seara la Sala Sporturilor din Deva. A fost întâlnirea dintre United Galați și ACS West Deva) în Liga națională de futsal.

Au controlat jocul
A fost un meci frumos, cu evoluții de un ridicat nivel tehnic. Mai experi­men­tată, formația din Galați a controlat jocul și s-a impus cu 7-4, deși la pauză a fost 2-1 pentru oaspeți. Au marcat pen­tru gazdele de la West Deva, Kristian Boda, minutele 8 și 39, Artur Galfi, în minutele 28 și 36. Pentru United Galați au înscris Andre Sasse, în mi­nutele 2 și 39, Daniel Araujo, în minutele18 și 34, Matei Boșneagă, în minutele 21 și 35 și Robert Cristian, în minutul 37. Formația deveană a jucat în formula: Mario Voin, Critian Matei, Robert Matei (antrenor jucător), Andrei Cârstea, Gabriel Budai, Alin Costică, Sebastian Mateescu, Gabriel Iliescu, Kristian Boda, Artur Galfi, Denis Boldor și Bogdan Hordea.