FOTBAL. Aproape de ultimul act

Juniorii Corvinului sunt la 90 de minute de ultimul act al întrecerii naționale, după remiza 2-2, de pe te­renul celor de la ACSM Codlea, după un meci în care toate eveni­men­tele im­portante s-au întâmplat în pri­mele 45 de minute. Partida retur va avea loc mâine, de la ora 17:00, pe terenul II din incinta Complexului Sportiv “Michael Klein”!
Echipa juniorilor U19 de la CSM Deva se află și ea la un joc distanță de calificarea în finala Campionatului național. Echipa deveană a remizat în meciul tur, scor 1-1, pe terenul celor de la Speed Academy Pitești. Returul va avea loc joi, 22 iunie, de la ora 17.00, pe terenul sintetic de la stadionul „Cetate” din Deva.