Karate de aur

Așa cum ne-au obișnuit, luptătorii de la Poli Karate din Petroșani au reușit din nou să se evidențieze, de data asta, la Cupa României la inter­stiluri, com­petiție națională desfășu­rată la Pitești.

În Croația
Astfel, Miruna Mălăuță s-a clasat pe primul loc și a câștigat medalia de aur în proba de kumite senioare, cate­go­ria de greutate -61 kg, iar Casian Popescu a câștigat locul I la kumite 10-11ani, -30kg. Medaliile de argint au fost câștigate de Victor Igărelu la kumite cadeţi, +70 kg, Cristian Ostafie în proba de kumite minicadeți, -55kg și de Alexandru Blejoiu la kumite mini­cadeți, -45 kg. Pe podium au mai urcat și medaliații cu bronz, Ionuț Molnar la proba de kumite seniori, -84 kg, Răzvan Ihnatiuc la kumite juniori, +76 kg și David Chiriac la kumite 10-11ani, -35 kg. Ieri, sportivii de la Poli Karate Petroșani au plecat în Croația, la Porec, pentru a participa la competiția internațională Youth League.