TENIS DE CÂMP. Cupa CSM Petroșani, câștigată de juniorii familiei Ridzi

Frații Andrei și Sara Maria Iacob-Ridzi (foto) (ambii legitimați la CSM Jiul Petroșani Petroșani), copiii fa­mi­liei primarului din Petroșani, Tiberiu Iacob Ridzi, fac sport de performanță și se află mereu printre cei care urcă pe podiumul de premiere la com­pe­tițiile la care participă.

La o categorie superioară
Prezenți la ultima ediție a tra­di­ționalei competiții Cupa CSM Petroșani la tenis de câmp, cei doi au abordat fiecare meci cu multă seriozitate și deter­mi­nare, dublate de o pregătire temeinică realizată împreună cu antrenorul lor, iar rezultatele sunt pe măsura muncii depuse. Cei doi juniori au obținut re­zul­tate remarcabile la turneul de tenis or­ga­nizat de CSM Jiul Petroșani. Astfel, Andrei a obținut locul I la dublu 14 ani masculin, locul I la dublu mixt categoria 14 ani și locul III la simplu categoria 14 ani. Sara Maria a obținut locul I la dublu 12 feminin și locul III la dublu mixt 12 ani, deși a evoluat la o ca­tegorie supe­ri­oa­ră, ea având doar 10 ani! Cum se spune, după muncă și răs­plată, iar implicarea an­tre­no­
rului Gabriel Băluș în întreaga pre­gătire a jucătorilor este im­por­tantă la obținerea acestor rezultate.